Gry liczbowe Totalizatora Sportowego – o czym warto wiedzieć?

Gry liczbowe to jedna z form rozrywki. Przewidywanie liczb, które mogą wypaść w kolejnych losowaniach to dla niektórych forma zabawy, a jednocześnie szansy na zdobycie dużej gotówki. Co warto wiedzieć o tego typu grach i dlaczego należy traktować je raczej jako zabawę niż pewne źródło zarobku?

Gry liczbowe dostępne obecnie to między innymi lotto, mini lotto, multi multi czy kaskada. Każda z gier ma określone zasady. Prawdopodobieństwo trafienia głównej nagrody jest zazwyczaj bardzo niskie, dlatego też wiele osób decyduje się na wykupienie kuponu w takiej grze, która oferuje największą wygraną.

Gra liczbowa, która wcześniej nazywana była Dużym Lotkiem, pozwala na grę standardową i systemową. Większość graczy decyduje się na zwykłą grę, gdzie konieczne jest wybranie sześciu liczb. Choć zadanie wydaje się proste, to jednak obecnie coraz częściej zdarza się, że nikt nie skreśla prawidłowo wszystkich liczb. Wtedy następuje tak zwana kumulacja, co oznacza wzrost głównej nagrody. To właśnie wtedy gracze zaczynają na nowo interesować się grą i główna wygrana pada zazwyczaj w kolejnym losowaniu. Duże kumulacje zdarzają się rzadko. Wielu graczy decyduje się na grę w Dużego Lotka ze względu na dość niską cenę kuponu w porównaniu do wysokości wygranej.