Jak grać w lotto?

Gra Lotto jest jedną z najpopularniejszych gier Totalizatora Sportowego. Jej długoletni staż sprawił, że znalazła szerokie grono miłośników gier liczbowych. Jakie są zasady gry w Lotto?

Lotto zasady nie należą do skomplikowanych, więc większość graczy nie ma większego prproblemu z ich zrozumieniem.
W tych prostych zakładach gracz typuje sześć spośród czterdziestu dziewięciu liczb, natomiast w zakładach systemowych istnieje możliwość wytypowania od siedmiu do dwunastu spośród 49 liczb. Istnieje możliwość grania w Lotto dwiema metodami. Pierwsza z nich to metoda blankietowa polegająca na tym, że gracz sam skreśla od jednego do ośmiu zakładów na jednym blankiecie. Druga metoda – chybił trafił, polega na wylosowaniu liczb przez specjalną maszynę znajdującą się w każdym punkcie Totalizatora Sportowego. Z takiego generatora chybił trafił można też skorzystać z na stronie internetowej Lotto. Na jednym blankiecie można zagrać wtedy od jednego do dziesięciu zakładów.
Każdy gracz ma możliwość wzięcia udziału tylko w jednym, najbliższym losowaniu lub w większej ilości losowań, maksymalnie do dziesięciu. Koszt zawarcia pojedynczego zakładu wynosi obecnie 3 zł. Jeżeli w bieżącym losowaniu nie ma wygranej pierwszego stopnia, wówczas pula pieniędzy przeznaczonych na tą wygraną przechodzi na pierwszy stopień wygranych w najbliższym losowaniu. Strona internetowa Lotto umożliwia graczom sprawdzenie czy typowane przez nich liczby w przeszłości dawały jakieś wygrane.