Obstawiaj z podwójną szansą

Rynek zakładów sportowych w naszym kraju cały czas dynamicznie się rozwija. Do grona legalnie działających w Polsce firm bukmacherskich dołączają nowe podmioty. Przedsiębiorcy z branży bukmacherskiej dostrzegają u nas spory potencjał. Odbywa się to zwykle z korzyścią dla graczy. Im więcej konkurujących ze sobą podmiotów, tym ciekawsze promocje i bonusy. Jedną z najpopularniejszych dyscyplin do obstawiania jest oczywiście piłka nożna. W kraju nad Wisłą na piłce zna się prawie każdy, ale z tą wiedzą i wykorzystywaniem jej do typowania, umówmy się, bywa różnie.

 

Praktycznie każdy z liczących się na polskim rynku bukmacherów udostępnia naprawdę bogatą ofertę na rozgrywki piłkarskie. Jeden mecz w topowej lidze europejskiej to zazwyczaj kilkadziesiąt różnego rodzaju opcji do obstawiania. Można typować zwycięzcę, remis, liczbę goli, liczbę żółtych kartek, rzutów rożnych, strzelców, dokładne wyniki. Wybór jest ogromny. Jak zatem z nadmiaru tego bogactwa uszczknąć coś dla siebie? Można na przykład wykorzystywać zasadę podwójnej szansy. Zamiast jednej z trzech różnych możliwości rozstrzygnięcia spróbujmy wybrać zakład z tzw. „podpórką”, czyli drużyna wygra lub będzie remis. Jeśli kurs na teoretycznego faworyta jest stosunkowo wysoki np. 2. 10 – 2. 30, bezpieczniejszym wyborem zakładu będzie zwycięstwo tej drużyny w pierwszej połowie lub w całym meczu. Faworyt może wygrać pierwszą połowę, ale w meczu będzie remis lub przegra. Dzięki podwójnej szansie możemy wygrać już po pierwszej połowie, niezależnie od wyniku całego meczu.

 

Jeśli poważnie myślimy o sensownym obstawianiu do kuponu nie powinno dodawać się więcej niż trzech tego rodzaju zdarzeń. Najlepiej szukać meczów, w których faworyt gra na własnym boisku, a kurs na jego wygraną oscyluje w granicach 2. 10 – 2. 20. Kurs na zdarzenie, że gospodarz wygra połowę lub mecz będzie wówczas wynosił około 1. 80. Spotkania dobierajmy jednak z należytą starannością, wykonując wcześniej przynajmniej podstawową (czyt. jakąkolwiek) analizę przedmeczową. Na koniec pamiętajmy, aby typować bardziej rekreacyjnie niż nałogowo. Wyniki sportowe bywają zaskakujące nawet dla najbardziej doświadczonych graczy. Nie zawsze niższy kurs na wygraną jednej z drużyn będzie dokładnie odzwierciedlał przebieg meczu i jego ostateczny wynik. Niespodzianek nie brakuje. Typujmy więc rozsądnie, by na koniec dnia nie zabrakło nam szczęścia i depozytu.

 

adapio.com.pl